KONST / Litografier / Färglitografi 13767213
nr 1376 7213
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, 1987, jordgubbar. Signerad, daterad 87. Motivet: 17x21cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:11:25
27/1 19:19:00
100 kr
28/1 20:43:09
Joaquin Ibanez-Arellano
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano